Олександр Вілкул і Максим Романенко — зв’язок доведено!

Александр Вилкул Максим Романенко связь

Олександр Вілкул і Максим Романенко — зв’язок доведено!

Справа Дніпромлина: як пов’язані Олександр Вілкул і Максим Романенко.

Рейдерська атака на активи аргохолдингу викликала стійкий інтерес ЗМІ — менш ніж за півроку з’явилася ціла низка публікацій, відвертих інтерв’ю, опубліковані документи і відео, прес-релізи правоохоронних органів, присвячені цій історії. Максим Романенко, який називає себе законним власником найбільшого борошномельного підприємства регіону, дійсно пов’язаний з екс-главою Дніпропетровської облдержадміністрації Олександром Вілкулом.

Хоча причетність останнього до «справи Дніпромлина» один з його колишніх бенефіціарів Костянтин Паршин категорично заперечує.
Які справжні мотиви підприємця Паршина говорити і непричетність Вілкула до цього заводу достеменно не відомо. Однак, Нацполіція розслідує кримінальну справу за фактом продажу за підробленими документами корпоративних прав на ряд дніпровських підприємств на суму 160 мільйонів гривень.

Детально вивчаючи дані реєстрів також можна простежити і зв’язок Романенко з Олександром Вілкулом. Він збудований через підконтрольні структури, а також їх директорів, що видно на цій схемі. Розглянемо її детальніше.

Олександр Вілкул та Максим Романенко мають юридичний зв'язок
Олександр Вілкул, Максим Романенко — юридичний зв’язок

Отже, 2 лютого 2021 року Максим Романенко став єдиним бенефіціаром ТОВ «ДМК« Дніпромлин» (код ЄДРПОУ 43846603). Згідно з даними держреєстру директором цього підприємства є Дмитро Москалець.

Крім того, Москалець є керівником ще двох підприємств: ТОВ «ПАРЛЕП» (код ЄДРПОУ 34408282) та ТОВ «ПРИМА-СТОК» (код ЄДРПОУ 34408298). Вони обидва зареєстровані за адресою: Дніпро, вул. Княгині Ольги, д. 10/14.
Ця адреса особливо важлива, оскільки є адресою юридичної реєстрації ТОВ «Дніпромлин» (ЄДРПОУ 37987680), за майно якого борються власник «РістонХолдінг», Вілкул і Романенко.

Так ось, власником ТОВ «ПАРЛЕП» і ТОВ «ПРИМА-СТОК» є юрист Євген Моршінін. Ще одним активом, записаним на Моршініна, є ТОВ «ДОКО» (код ЄДРПОУ 34775417). Їм він володіє на рівних частках з Дмитром Ковальовим.

І ось уже Ковальов до Міжнародного жіночого дня 8 березня 2021 року вів спільний бізнес безпосередньо з Олександром Вілкулом.
Виявляється Ковальов і Вілкул ще до недавна володіли ТОВ «Козацька ферма» (ЄДРПОУ 43595084), яке зареєстровано, не де не будь, а за адресою: Дніпро, вул. Княгині Ольги, д. 10/14. У тому, же приміщенні, де і багатостраждальне ТОВ «Дніпромлин».
А вже 8 березня ТОВ «Козацька ферма», після виведення Вілкула з його кінцевих бенефіціарів, отримало красномовний статус «Припинено», залишивши після себе борг перед місцевим бюджетом у розмірі 39 757 гривень.

ТОВ Козацька ферма та Олександр Вілкул залишили борги

Про справжні причини закриття ТОВ «Козацька ферма» в реєстрах не вказується, крім як «ліквідація за власним бажанням». Можливо найближчим часом про них розкажуть колишні власники компанії або бізнесмен, власник «РістонХолдінг» — Нестренко. А може вже і безпосередньо правоохоронці, які розслідують справу борошномельного підприємства «Дніпромлин».

Нещодавно правоохоронці заявили, що вже найближчим часом можуть повідомити про підозру організаторам цієї кримінальної схеми, якими, за даними слідства, можуть бути особи з числа колишніх високопоставлених чиновників. Безпосередній виконавець, 34 річний житель Дніпропетровської області таку підозру вже отримав. Слідство звернулося до суду з клопотанням про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту.

У своєму інтерв’ю власник «РістонХолдінг» розкрив ім’я виконавця. Їм є юрист Євген Моршінін.

Крім того, бізнесмен в черговий раз звинуватив Олександра Вілкула та Максима Романенка в тому, що вони, організували шахрайську схему оформлення угоди купівлі-продажу аграрних підприємств «РистонХолдінг», а також подальшого їх рейдерського захоплення.

Крім того, згідно з даними державних реєстрів в ТОВ «ДМК «Дніпромлин» за останній місяць змінилися як засновники, так і кінцевий бенефіціар компанії. Ним з 2 лютого є Максим Романенко, який замінив вже згаданого нами юриста Євгена Моршініна.